headline menu
dvoika.troika culture system
parties events
05.08.05 // Rockcafe Jablunkov
MotionControl
djs // Dieselboy, Mc Messinian, More Beat, Reverb, Kyanid, Imhotep a Kamion, Beaty
flyer


Drum and Bass stage:

Dieselboy - USA /Renegade hardware, Human imprint/
Mc Messinian - USA / Human imprint
More Beat[Ibogain & Lamat] 23 crew
Reverb / 23 crew
Kyanid / 23 crew
Imotep & Kamion / E.C. / drumatix
Beaty / E . C ./ drumatix

Break beat stage:

Manic Miner / triplevision
Kmin / ext dust
Lautek / ext dust
Seth / Flip side / deep house mix
Robo / Flip side

Reggae outdoor chillout stage

tbc.

Videoprojekce: Supafly

Dieselboy /Human Imprint, Renegade Hardware - USA/

DJ Dieselboy patří mezi špičku současného drum n bassu, kam se vypracoval svým častým vystupováním po Americe. Od počátku 90.let jste ho mohli zastihnout v každém větším americkém městě, kde návštěvníky klubů udivoval svými precizními mixážními schopnostmi a jedinečnou atmosférou svých fantastických setů. Damian, jak zní jeho pravé jméno, je rodák z Pittsburghu a už od mládí ho hudba magicky přitahovala. Hrál na bubny ve školní skupině, na nižší střední škole se stal breakdancerem (pohyby se naučil sledováním show Soul Train) a také začal chodit do klubů. To všechno mu dalo dobrý smysl pro rytmus. Později, na střední škole, se odehrály jeho první djské pokusy a své mixy v té době Damian vytvářel na trochu podivné sestavě cd player/magneťák/gramec. Jako student na univerzitě v Pittsburghu hrál na několika house parties, kde se setkal se dvěma místními rádio dji. Ti mu po poslechu jeho setu nabídli, zda by si nechtěl zahrát v univerzitním rádiu na Carnegie Mellon University. Damian souhlasil a brzy měl na CMU svou pravidelnou týdenní show.
Když začal Damian studovat na vysoké škole, chodil na internetové chaty a užíval jméno Diesel. Brzy ovšem objevil, že místní graffiti umělec si říká naprosto stejně, takže došlo k přejmenování na Dieselboy.

V roce 1994 použil Damian vypůjčené gramce a na nich také udělal už profesionálně znějící mix "The Future Sound of Hardcore." Výsledný mix nabídl k prodeji za 5 dolarů na internetu a prodal okolo 100 kopií svého setu. Jeho dílko se mimo jiné dostalo do rukou i lidem z bookingových agentur a Damian dostával nejrůznější nabídky k hraní. Postupem času a opravdu tvrdou prací se vypracoval mezi vyhledávané drum n bassové dje a podařilo se mu prosadit i mimo americké kluby (Británie, Honk Kong, Tokyo, Israel).

O tři roky později se Damian stěhuje do Philadelphie a pracuje pro Nigela Richardse a jeho 611 Records. Kromě toho, že zde Dieselboy působí jako odborník na drum n bass, tak také navrhuje trička a loga pro 611. Následující rok začala Platinum - čtvrteční drum n bassová noc ve philadelphském klubu Fluid, která se brzy zařadila mezi nejrespektovanější jungle party v US.

Damianovy mixy byly dlouho šířeny pouze metodou z ruky do ruky a jeho první oficiálně vydanou kompilací byla deska "Drum and Bass Selection USA" sestavená pro britský label Suburban Base. Hned další rok se početná komunita Damianových fanoušků dočkala dalšího vydaného mixu "97 Octane." V roce 1998 potom na 611 Rec vyšla další drum n bassová lahůdka "SixEleven Mix Series Volume I."

Damianovo debutové album z roku 1999 "A Soldier s Story" (Moonshine) nebylo drum n bassovou komunitou přijato rozhodně kladně, špatně si ovšem nevedlo u house a trance djů. Další rok si ovšem Dieselboy napravuje trochu pošramocenou reputaci a to jedinečnou deskou "System_Upgrade" (březen 2000). Damian na tomto svém albu jedinečně promítnul své zkušenosti nabyté dlouholetým hraním.

Následovaly podařené singly, "The Descent," "Invid" a "Render," které vyšly na labelu Palm Pictures. Charakteristickým znakem těchto skladeb je naprosto strhující rytmus, agresivní pojetí a futuristický styl. Díky těmto ingrediencím získává Dieselboy ještě větší základnu posluchačů a stává se opravdu slavným. Trochu paradoxně považuje sám Dieselboy za nejoblíbenější nahrávku z tohoto období éterický remix skladby "Hard Times" od Baby Namboos (tuto záležitost zkomponoval spolu s bristolským umělcem Decoderem aka Darrenem Bealem).

Asi nejpodařenější a neuznávanější Damianovou mixovanou kompilací je "The 6ixth Session," věcička který vyšla na labelu Palm Picures a je to jeho vůbec první double CD-kompilace. První disk je mixem ostrých drum n bassových tracků a zahrnuje Dieselboyovo intro a remixy dvou jeho tracků, "The Descent" a "Invid." Sám o tomto mixu ríká, že začíná hodně tvrdě a nekompromisně, ovšem závěr je upliftingový s příjemnými vokály. Druhý disk obsahuje všechny originální tracky.

Damiánovy poslední iniciativy jsou spojeny s projektem "Planet of the Drums", na kterém pracuje spolu se svými přáteli (DJ Dara, AK 1200). Cílem projektu je objevovat nové drum n bassové talenty na americké scéně, vydávat nejrůznější mixovaná cd, organizovat jungle party a vůbec posilovat pozici lámaných beatů nejenom na americkém kontinentě PARTY COMMENTS:
Text:
Nick:     E-mail:    
Kontrola: Opište 4 znaky z obrázku.   Opiš kód:

SSD presents The Prototypes
No Money feat. MC Coppa - Much Louder Mix 3rd level
FUTU_RE_BREAKZ_004
FUTU_RE_BREAKZ_003
FUTU_RE_BREAKZ_002
links
dvoika.troika artwork