headline menu
dvoika.troika culture system
news events
Historie dvoika.troika culture system
Culture system Dvoika.Troika vznikl na konci devadesátých let v Ostravě. Označení culture systém bylo zvoleno jednak proto, že jsme neměli vlastní soundsystem ;), ale i z toho důvodu, že zde vždycky byly ambice, zabývat se alternativní kulturou v širším záběru. Dvoika.Troika tak spojila jak hudebníky (dje a producenty), tak lidi, kteří se zabývali různými formami vizuálního umění (graffiti, grafika, malířství apod.).
Samotná idea založení zastřešujícího sdružení pak vznikla v březnu 1999 a dne 14.5.1999 se v dnes již neexistujícím brněnském undergroundovém klubu uskutečnilo první oficiální vystoupení pod hlavičkou Dvoika.Troika. Na akci s názvem Broken Beatz tenkrát tenkrát kromě djů odehráli své producentské sety také Junkett, Item ala Playa či Sub.D.Visionz. V té době byla Dvoika.Troika poněkud eklektickým sdružením systémů Bassdrum Brothers (Inspiral X 62 a Ali.Yosha), Crime Audio (C-Phone, Yadel, Item ala Playa, Junkett, Violla), B.Massive aka Blunted Mass (J.Dray, Fracture, Flu, Bosh), graffiti crews (CA, FT, Bistro) a regulérní hudební skupiny Grapefruit Moon, které zastřešovali ?otcové zakladatelé? :) Sub.D.Visionz a Eklekt.

Krátce po oficiálním založení je zprovozněn také první web 23.techno.cz (jeho obsah si můžete prohlédnout díky serveru web.archive.org). Do tohoto období spadají také první akce v ostravských klubech Hajzly, Coffee Shop a Cihelna. Přelomovým okamžikem se pak stala party Future Breakz v dalším legendárním ostravském klubu T.N.T, která zaznamenala mimořádný úspěch a plně tak demonstrovala popularitu lámaných beatů v bývalém ocelovém srdci republiky (zhruba v té době taky Ostrava získala pověst hlavního českého drum´n´bassového města).

Z předchozích řádků je jasné, že převažujícím hudebním směrem se v rámci Dvoiky.Troiky stal, s malými (ale významnými) výjimkami, jungle a drum´n´bass. Potenciál Dvoiky.Troiky se projevil naplno v následujícím roce, kdy jsme ve spolupráci s ostravskými freetekno systémy pořádali dva open airy Čarodky 2000 a Srnka Open 2000. V té době také začíná fungovat spolupráce s pražským bookingem Eastbase (který v tenkrát zastupoval například Koogiho či Katchu), která vyústila do první vystoupení zahraniční drum´n´bassové hvězdy v Ostravě. Akce s vypůjčeným názvem Shadowbox se konala 14.9.2001 a hlavním hostem byl angličan Ed Rush.

V té době se Dvoika.Troika naplno etabluje jako jedna z nejprogresivnějších sil na české drum´n´bassové scéně, což má za následek mimo jiné první oficiální releasy, ať již svépomocí, či ve spolupráci s Virtual Label (Junkett, Item, Sub.D.Visionz - Dirty Kind Of Stuff LP a Grapefruit Moon). Rozvíjí se také spolupráce s další ostravskou djskou bandou Ext-Dust, která ústí především do nárůstu počtu vystoupení zahraničních drum´n´bassových hvězd v Ostravě, a to zejména v klubech Fabric a Planet (namátkou Cause 4 Concern, Stakka & Skynet či Kemal) a také do společného pořádání akcí Slim Slam Drum (dnes SSD) a Futurebreakz. Členové Dvoiky.Troiky také absolvují nespočet vystoupení ať již v České republice, tak v blízkém i vzdálenějším zahraničí (Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Ukrajina, Německo). Člen Dvoiky.Troiky Eklekt se uchytil v Českém rozhlase se svým pořadem o lámaných a jiných beatech, který je vysílán v rámci Čajovny na ČRo 3 a dalším zápisem v éteru je pořad Fatal Error dje Elvise (Ext-Dust) a C-Phona (Dvoika.Troika) vysílaný původně na rádiu Kiss, po krátké odmlce pak na rádiu Helax.

Exkluzivní postavení Dvoiky.troiky na české scéně je reflektováno rovněž v řadě dalších oficiálních i neoficiálních médií (články v novinách ? dokonce jeden i v New York Times :), časopisech Bassline, Tripmag, Rave, či vystoupení v České televizi ? pořad Letadlo?). Producenti Item a Reverb se rovněž dočkali oficiálních releasů na vinylu (label Obushek), vzniká djská škola MP4 (opět Elvis a C-Phone) a Inspiral X62 otevírá ve spolupráci s holandskou distribucí triple Vision vinyl shop. Takto by bylo možno pokračovat ještě dlouho a vždycky by se našel někdo (nebo něco), na koho bychom zapomněli.

V současnosti je Dvoika.Troika (i přes určitou únavu, která se zákonitě po tolika letech dostaví ;) stále zárukou přinejmenším dobrého djingu, nadprůměrné vlastní produkce a kvalitních akcí. Future is ours?

Djs:
1. Inspiral X62
2. Ibogain
3. C.phone
4. Yadel
5. Limitedd
6. Sub.d.visionz
7. Flu
8. Lamat
9. Sayko
10. Item
11. Junkett
12. Kyanid
13. Reverb
14. Violla
15. Simply
16. Johny
17. Bretik
18. Sonia
19. Dziri
20. Marthy
22. Ali yosha
23. J.Dray
24. Eklekt
25. Bosh
26. Fracture (RIP)
27. Imo-tep

Graffiti:
28. Fish
29. Openmindz
30. Mazy
31. Maya
32. Kino
33. Lamco
34. Pikaso - Piano 33

Projekty členů 2.3:

MoreBeat
No Money
Different tactics
Fatalerr
Grapefruit Moon
Blackbush Mafia
4MA
CA
FT
Bistro
DesIIIazz
3llion Breakz
Azaka

Zahraniční hosté:
Andy C, Bad Company, Ed Rush, Stakka+Skynet, C4C, Moving Fusion, Keaton, Pendulum, Kemal, Ride One, Subfocus, Future Prophecies, Shimon, Chris SU, SKC, LTJ Bukem, Aphrodite, 4Hero, Sparfunk, Midlow, Deckflash, Paul B, Aquasky, Fierce, Shroombab, M Trick and Switch, Optiv, Axiom, Nightbreed, Unix, Falcon, Dreazz, Black Sun Empire, Timecode Audio, Pappa Gee, Realtime, Bladerunnaz Crew atd...

Přelomové akce:
Futurebreakz 4.12.1999 @ T.N.T
Čarodky 2000, Srnka open 2000
Shadowbox
Ed Rush 14.9.2001
BC (D Bridge) - 2004
Andy C - 2005


SSD presents The Prototypes
No Money feat. MC Coppa - Much Louder Mix 3rd level
FUTU_RE_BREAKZ_004
FUTU_RE_BREAKZ_003
FUTU_RE_BREAKZ_002
links
dvoika.troika artwork